دوشنبه, 02 بهمن 1396

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوانی تحت عنوان انتخاب پایتخت کتاب ایران رابه همه شهرها ارسال کرد تا هر شهر امکان شرکت در این رقابت را داشته باشد، اعلام آمادگی کند و در همین راستا اهواز آمادگی خود را اعلام کرد و طرح های خود را ارائه داد.
وی افزود: در این مدت با سازمان ها و نهادها و ارگان های مختلف طرح و ایده های خلاقانه ای را انجام دادیم و این طرح ها را به دبیرخانه انتخاب پایتخت کتاب ایران ارسال کردیم.
قنواتی ادامه داد: خوشبختانه اهواز در میان
 50 شهری که به مرحله نهایی رسیده اند ، بین سه شهر برتر قرار دارد و با شهرهای نیشابور،گنبد کاووس و یزد رقابت دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه گفت: توجه ما در این طرح بیشتر به سمت کودکان، زنان خانه دار و قشر آسیب پذیر جامعه معطوف شده است و سعی کردیم از ظرفیت های متنوع استان مثل هنرمندان و ورزشکاران برای ایجاد انگیزه و علاقه به کتاب و کتابخوانی استفاده کنیم.
وی افزود: هماهنگی با صدا و سیما جهت دعوت از نویسندگان برای معرفی کتاب های خود، برگزاری جایزه کتاب سال استان، برگزاری جایزه ادبی مکتب جنوب ، هماهنگی با شهرداری جهت انتخاب یک پارک به عنوان پارک کتاب و یا نامگذاری یک میدان به نام میدان کتاب و... از جمله کارهایی است که تا کنون انجام شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان خواستار حمایت آیت الله شفیعی از این طرح شد.
آیت الله شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان نیز ضمن حمایت از این طرح گفت: این اقدام ، اقدام بسیار مبارکی است، به شرطی که استمرار داشته باشد و این فعالیت ها هرساله و به صورت مداوم صورت بگیرد.
در پایان آیت ا... شفیعی دست نوشته ای به هنوان حمایت از برگزاری این طرح در شهرستان اهواز تقدیم کردند که به دبیرخانه اجرایی طرح پایتخت کتاب ارسال گردید.