دوشنبه, 02 بهمن 1396

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از نمایشگاه کتاب تهران به مثابه فرصتی برای معرفی همه ابعاد فرهنگی و هنری خوزستان یاد کرد.

همايون قنواتي اظهار كرد: به دنبال انتخاب اهواز به عنوان پايتخت كتاب ايران و با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي توانستيم برخلاف همه سال‌ها و همه استان‌ها غرفه​اي به ابعاد صد مترمربع در نمايشگاه كتاب تهران راه‌اندازی كنيم.

 او ادامه داد: قصد ما اين است استعداد و توانايي اهواز را با توجه به سابقه​اي كه در حوزه ادبيات، فرهنگ و تمدن ايران اسلامي دارد به كشور معرفي كنيم.

 قنواتی تصریح کرد: با توجه به بحث انتخاب اهواز به عنوان پايتخت كتاب ايران جزوات و كتابچه​هايي را آماده كرده‌ايم كه در آن همه دلايل انتخاب اهواز و طرح​هايي كه قرار است در برنامه داشته باشيم ذكر شده است تا اطلاع​رساني مناسب در اين زمينه صورت گيرد و به گونه​اي از اين طريق اعلام آمادگي در جهت همكاري هر چه بيشتر با دستگاه​هايي كه در حوزه كتاب فعال هستند داشته‌ایم.

 وی بیان کرد: همچنين در اين غرفه اهواز از لحاظ گردشگري، سرمايه​ گذاري نيز معرفي شده است.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان توضیح داد: در كنار همه برنامه‌ها چندين نشست و رونمايي كتاب از آثار بزرگاني كه طي چند سال اخير كتاب‌هاي آن‌ها به چاپ رسیده است برگزار مي​كنيم و از نويسندگان سرشناس و مطرح اهوازي در این برنامه‌ها دعوت كرده​ايم.

 او اظهار کرد: نمايشگاه كتاب تهران فرصتی براي معرفي استان خوزستان است و به رونق بيشتر و بهتر در حوزه نشر، كتاب و كتابخواني در اهواز و استان خوزستان کمک خواهد کرد.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان  ادامه داد: در اين نمايشگاه از همه ناشران استان خوزستان دعوت شده تا آخرين كتاب‌هاي منتشر شده​شان را معرفي كنند.
 
مرجع / ایسنا